907

SPEZIA ISPALA IZ PLAY-OFFA

0

Talijanski drugoligaš Spezia zaustavljen je na putu prema Serie A.

U pretkolu doigravanja za Serie A, momčad hrvatskog trenera Nenada Bjelice poražena je 2:1 od gostiju iz Avellina nakon produžetaka.

Gosti su poveli u 40. minuti preko Zita, ali je Hrvat Brezovec donio izjednačenje za domaćine u 71. minuti.

Nakon izjednačenja, domaćini su pritiskali, a gosti prijetili iz protunapada. U posljednjim trenucima osnovnog dijela utakmice Mario Šitum je imao veliku prigodu, ali njegov udarac nije ušao u okvir i morali su se igrati produžeci.

U 97. minuti je Gianmario Comi je postigao pogodak koji je Avellinu donio pobjedu i ulazak u polufinale doigravanja za Serie A gdje će igrati protiv Bologne.

Povremeni bh. reprezentativac Zoran Kvržić igrao je do 106. minute i sljedeću sezonu ponovno će provesti u Seriji B.

U drugoj utakmici pretkola, Pescara je kao gost s 2:1 pobijedila Perugiju i u polufinalu će igrati protiv Vicenze.