Werner spasio Stuttgart, Koltovi slave i treću uzastopnu pobjedu
907

BUNDESLIGA

0

Ovog popodneva odigrano je šest utakmica osmog kola Bundeslige.

Najveću pažnju privukao je duel dva njemačka predstavnika u Ligi šampiona ove sezone, Monchengladbacha i Wolfsburga, a domaći tim je na kraju slavio rezultatom 2-0 i tako nastavio seriju pobjeda u Bundesligi poslije pet vezanih poraza u prvih pet kola.

Golova dugo nije bilo na ovoj utakmici, sve do 75. minuta, kada je Raffael izveo korner za Koltove sa desne strane, a na pravom mjestu pred golom gostiju bio je rezervista Nordveit, koji je samo šest minuta ranije ušao u igru - 1:0.

Samo četiri minuta kasnije novi šok za aktuelnog vicešampiona. Stindl je asistirao za Traorea, a ovaj preciznim udarcem duplira prednost ''Koltova'' - 2:0!

Još ubjedljivija danas je bila ekipa Herthe, koja je u Berlinu savladala Hamburg rezultatom 3-0.

Trijumf domaćih najavio je Kalou u 17. minutu, a sve dileme oko pobjednika riješio je Vedad Ibišević sa dva pogotka, u 76. i 78. minutu meča - 3:0.

Ovo je četvrta pobjeda Herthe koja je zadržala mjesto u vrhu tabele, na četvrtoj poziciji sa 14 bodova.

Najmanje pogodaka bilo je u Hannoveru, samo jedan, ali vrijedan tri boda za domaći tim u duelu sa Werderom.

Ekipa Eintrachta iz Frankfurta poražena je kao gost od Ingolstadta rezultatom 2-0.

Čast gostiju danas je spasio Stuttgart, koji je igrao neriješeno, 2-2 na gostovanju ekipi Hoffenheima.

Domaćin je dva puta vodio, golovima Vollanda, u 33. iz jedanaesterca i 77. minutu, a bod gostima doneli su Kliment u 64. i werner u finišu meča za konačnih 2-2.