21. 05. 2016 - 21:01
United nakon preokreta s igračem manje stigao do FA kupa
907

0

Manchester United novi je osvaja FA kupa.  Van Gaalova četa večeras je s 2:1 nakon produžetaka nadigrala Crystal Palace na Wembleyju.

Mora se priznati da je tim s "Old Trafforda" većim dijelom kontrolisao susret, ali i da je poraženi sastav u nekoliko navrata oštećen sudijskim procjenama.

Golova nije bilo sve do 78. minute, kada je rezervista Puncheon pogodio za veliku radost Palacea. Ipak, samo tri minute kasnije Mata je na sjajnu asistenciju Fellainija izjednačio.

Otišlo se u produžetke, a kada je Chris Smalling u 105. dobio drugi žuti mnogi su smatrali da će ekipa Alana Pardewa ipak slaviti.

Tako nisu mislili igrači Louisa van Gaala, pa je rezervista Lindgard u 110. lijepim pogotkom donio trofej na "Old Trafford".

Ovo ujedno znači da će i West Ham Slavena Bilića iduće sezone igrati u Evropskoj ligi.