Everton nakon preokreta slavio protiv West Bromwich Albiona
907

Premiership

0

Everton je zabilježio novu pobjedu, ovoga puta klub iz Liverpula je slavio na gostovanju  protiv West Bromwich Albiona rezultatom 3-2.

U prvom poluvremenu dvije ekipe su bile izjednačene a prvu pravu šansu imao je Ross Barkley, ali nije uspio da zahvati loptu na pravi način.

Ovaj promašaj je brzo kažnjen, nakon dvije greške fudbalera kluba iz Liverpula, Gareth Berry je izgubio loptu, a James Morrison je asistirao Saidu Berahinu koji je zatresao mrežu Tima Howarda.

U drugom poluvremenu 'Vrećice' su uspjele da udvostruče prednost. Nakon idealno izvedenog kornera Chrisa Branta, najviši u skoku je bio Creg Dawson i donio svom timu prednost od 2-0.

Već u narednom napadu uslijedio je odgovor Evertona, Romelu Lukaku je postigao pogodak nakon idealnog centaršuta Deloufeua.

U 75. minutu 'Karamele' stižu do izjednačenja, Aruna Kone je postigao pogodak nakon asistencije Lukakua.

Tačku na ovaj meč stavio je najbolji pojedinac na terenu Romelu Lukaku koji je novim golom donio nova 3 boda svojoj ekipi.