Zahavi zaledio Basel u 96. minuti, Valencija deklasirala Monaco
907

Zahavi je pogodio za veliki remi izraelskog predstavnika

0

Večeras su odigrane utakmice play-offa Lige prvaka a ekipa Valencije je na Mestalli u sjajnoj utakmici porazila Monaco sa 3:1.

Sjajno je Valencija otvorila susret te asistencijom Feghoulija i golom Rodriga najavila sjajan susret. Monaco je prošle sezone igrao sjajno u Ligi prvaka a gol koji je donio slamku spasa je djelo hrvatskog reprezentativca Marija Pašalića iz 49. minute.

Mestalla je večeras pružila fantastičnu podršku te svoje izabranike bodrila svih 90 minuta. Parejo u 59. minuti pogađa za novo vodstvo ekipe iz Španije a konačnih 3:1 postavlja Feghouli u 86. minuti susreta.

U drugoj utakmici Basel je remizirao sa Macabi Tel Avivom. Žestoka utakmica u Baselu nije dobro krenula po domaće. Izraleski reprezentativac Zahavi je u 31. minuti pogodio za bitan trenutak za njegovu ekipu pred uzvrat u Izraelu. Samo osam minuta nakon 'hladnog šoka' vratio se Basel golom Delgada iz jedanaesterca.

Do kraja utakmice prava rovovska bitka a onda u 88. minuti veliko slavlje domaćih kada je pogodio Embolo. Ipak, do kraja utakmice je ostala i sudijska nadoknada a Zahavi u 96. minuti pogađa za konačnih 2:2.